Komunikat Starosty Ostrowskiego z dnia 1 lipca 2021 r.
Komunikat Starosty Ostrowskiego
z dnia 1 lipca 2021 r.
dotyczący wznowienia bezpośredniej obsługi beneficjentów w punktach udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji na terenie Powiatu Ostrowskiego w 2021 r.
Biorąc pod uwagę zmieniającą się sytuację epidemiczną, w tym znoszenie obostrzeń związanych z zagrożeniem koronawirusem wywołującym chorobę COVID – 19,
informuję, że od 5 lipca 2021 r. w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej zostaje przywrócona bezpośrednia obsługa beneficjentów.
Nieodpłatna pomoc prawna będzie udzielana po wcześniejszym umówieniu się osób upoważnionych pod numerem telefonu 29 645 71 01 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 16.00
Istnieje możliwość samodzielnego zapisu umówienia wizyty w celu uzyskania porady
w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej. Dokonanie zapisu możliwe jest za pomocą strony internetowej: https://np.ms.gov.pl/mazowieckie/ostrowski
Osoby, które ze względu na niepełnosprawność ruchową nie są w stanie przybyć
do punktu lub osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się, mogą otrzymać poradę przez telefon lub przez internet. Bliższe informacje pod numerem podanym do zapisów.
W trosce o bezpieczeństwo sanitarne wykonawców oraz osób zgłaszających się po porady należy stosować aktualnie obowiązujące zalecenia, tj. w lokalu, w którym umiejscowiony jest punkt:
- może przebywać wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,
- nie mogą znajdować się osoby, które przebywają z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację domową albo sami są objęci kwarantanną lub izolacją domową,
- nie powinny przebywać osoby postronne inne niż te, które stawiły się w celu zapisu lub uzyskania pomocy,
- nie powinno się przynosić zbędnych rzeczy,
- każda osoba powinna korzystać z własnych, o ile to możliwe, niezbędnych jej przedmiotów (długopisy, notatniki itp.). Nie należy pożyczać przedmiotów od innych osób,
- należy przestrzegać dystansu społecznego wynoszącego przynajmniej 2 metry od drugiej osoby,
- czekając na wejście do punktu, w którym świadczona jest pomoc należy zachować odstęp min. 2 m, mieć zasłonięte usta i nos oraz zdezynfekować dłonie płynem dezynfekującym lub założyć rękawiczki,
- zasada zakrywania ust i nosa obowiązuje na terenie całego obiektu. Jeśli z jakiegoś powodu osłona na nos musi zostać zdjęta należy przestrzegać bezwzględnie dwumetrowego odstępu od innych osób.
W przypadku naruszenia powyższych zaleceń wizyta w punkcie nie będzie możliwa.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!