Przypominamy o ważnych obowiązkach dotyczących stosowania środków ochrony roślin
Rozpoczął się okres wegetacyjny roślin.
W związku z rozpoczęciem sezonu przypominamy o ważnych obowiązkach dotyczących stosowania środków ochrony roślin.
Profesjonalni użytkownicy środków ochrony roślin są zobowiązani do:
✔️ zapewnienia, że używany sprzęt jest sprawny technicznie
✔️ wykonywania okresowych badań technicznych opryskiwaczy i innych urządzeń
Najważniejsze terminy:
➡️ pierwsze badanie nowego sprzętu – maksymalnie do 5 lat od zakupu
➡️ kolejne badania – nie rzadziej niż co 3 lata
Regularna kontrola sprzętu to nie tylko wymóg prawny, ale także bezpieczeństwo dla ludzi, środowiska i upraw
Wykaz podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań technicznych na terenie województwa mazowieckiego dostępny jest tutaj:
https://www.gov.pl/web/wiorin-warszawa/rejestry-i-ewidencje
Zadbajmy wspólnie o bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin.
.png)

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!