Logo Gminy Nur

Przypominamy o ważnych obowiązkach dotyczących stosowania środków ochrony roślin

Ocena 0/5

Rozpoczął się okres wegetacyjny roślin.

W związku z rozpoczęciem sezonu przypominamy o ważnych obowiązkach dotyczących stosowania środków ochrony roślin.

Profesjonalni użytkownicy środków ochrony roślin są zobowiązani do:

✔️ zapewnienia, że używany sprzęt jest sprawny technicznie

✔️ wykonywania okresowych badań technicznych opryskiwaczy i innych urządzeń

Najważniejsze terminy:

➡️ pierwsze badanie nowego sprzętu – maksymalnie do 5 lat od zakupu

➡️ kolejne badania – nie rzadziej niż co 3 lata

Regularna kontrola sprzętu to nie tylko wymóg prawny, ale także bezpieczeństwo dla ludzi, środowiska i upraw 

Wykaz podmiotów uprawnionych do przeprowadzania badań technicznych na terenie województwa mazowieckiego dostępny jest tutaj:

https://www.gov.pl/web/wiorin-warszawa/rejestry-i-ewidencje

Zadbajmy wspólnie o bezpieczne i odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin.

opryskiwacz 1

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności